jaquelinedinguez263 jaquelinedinguez263
  • 23-10-2018
  • Mathematics
contestada

A bottle of tnt tonic contains 10 1/2 ounces and sells for 98¢ what is the cost per ounce

Respuesta :

TheKoolKid1O1
TheKoolKid1O1 TheKoolKid1O1
  • 23-10-2018

0.09 is the answer, hope this helps

Answer Link

Otras preguntas

What is the name of the figure?
Gross profit rate is 30% of sales. Expected January sales are $78,000 and desired January 31st inventory is $7,500. Assuming the December 31st inventory is $6,2
if i take two and multpily it by four and add that by two and divide by five what do i get
Why were taxes an ongoing source of conflict for the American colonists? They did not get sufficient government services. They paid a higher tax rate than those
What process brings in carbon from the atmosphere into the terrestrial food web?
4+6x=-8x-24 A. 12 B. -2 C. -9 D. -12
A manufacturing process is designed to produce bolts with a 0.25-in. diameter. Once each day, a random sample of 36 bolts is selected and the diameters recorded
Which technique adds luster to a fabric?
Point X is the circumcenter of ΔABC. Point X is the circumcenter of triangle A B C. Lines are drawn from each point of the triangle to point X. The lengths of t
Which points in June and December represent winter on earth?