kyra2992 kyra2992
  • 23-10-2018
  • Mathematics
contestada

Oranges cost $2.00 for eight , you need 15 . How much will it cost

Respuesta :

Foofoobug
Foofoobug Foofoobug
  • 23-10-2018
15×.25=3.75 for 15 oranges
Answer Link
dancer110 dancer110
  • 23-10-2018
15x25 is 375 turn it into money and its $3.75 for 15 oranges
Hope this helps
Answer Link

Otras preguntas

Nth term of 1, 4, 9, 16
The Federalists Papers supported: Assembling the Constitutional Convention. The overthrow of the Constitution. n Keeping the Articles of Confederation. Ratifica
All living things are made up of either 1 cell or many cells. O True O False
Complete the table. Feet Inches 1 10 60 42
1) In a soccer game, the Eagles scored 7 points more than the Cougars. If the Cougars had scored 3 times as many points, they would have scored 3 points more th
Please help. Don’t understand this math problem .
PLEASE HELP BRAINIEST❤️❤️
6^-2 = PLEASE HELP .....................................................................
Which situation could best be represented by this linear equation? 24x + 38y = 520 If x represents the number of bracelets and y represents the number of rings
Are there different kinds of bacteria