vitanoeymailcom5675 vitanoeymailcom5675
  • 23-10-2018
  • Mathematics
contestada

Lainey bought a set of 20 markers for 3 dollars what is the cost of 1 marker

Respuesta :

rjr0112
rjr0112 rjr0112
  • 23-10-2018

Answer:

.15 cents per marker

Step-by-step explanation:

3/20

Answer Link

Otras preguntas

When both source and destination files need constant updating, use _____________. A.) cropping B.) embedding C.) linking D.) pasting
write an inspirational or Encouragement letter to your classmatenote: nonesense will be reported ​
Help pls! answer fast BUT ONLY ANSWER IF YOUR SURE ITS CORRECT
Suppose you are researching the effect of screen use on students. Which source is not credible?
Of the vegetables Aron planted, 5/12 were carrots, 3/12 were cucumbers, and the rest were tomatoes. What fraction of the vegetables was tomatoes? A. 1/6 B. 1/8
what is better 34 out of 50 or 14 out of 20
which of the following values does NOT satisfy the inequality x- 2 ≤ 3
PLEASE HELP ITS FOR ECONOMICS!!!! Which of the following is a lasting impact resulting from 20th-century banking reforms in the United States? (1 point) A. The
n + 6 5 2 ​ = 17 solve n please
How long does it take light to reach us from the sun, 1. 50 ×108km away?.