brebrezzylove brebrezzylove
  • 23-10-2018
  • Mathematics
contestada

Mandy buys 5 packs of organic milk for the neighborhood store is priced at $3.96 how much does Mandee's spend and all of his purchase

Respuesta :

summergirl7987
summergirl7987 summergirl7987
  • 23-10-2018

Answer:

$19.80

Step-by-step explanation:

3.96 is the price so if you multiply it by 5 you get your answer.


the rest of the question doesnt make much sense so hope this helped?

Answer Link

Otras preguntas

How do combinations of forces affect an object'smotion?
President Bill Clinton ______. Choose all that apply. won the 1992 election negotiated an end to the Persian Gulf War sent troops to Rwanda to protect relief
In electrical engineering, foundational theories serve as the bedrock for understanding complex systems. Key theories include Maxwell's equations, which describ
Do portable air conditioners use a lot of electricit?
2500 deposited quarterly for 35 years at 7.25% compounded monthly how much will be saved after 35 years
Do you think appeasement was a success or failure
Potassium has one electron in its fourth shell and low electronegativity. Chlorine has seven electrons in its third shell and high electronegativity. Which of t
are injuries to the soft tissues.a. Splintsb. Crampsc. Contusionsd. Spurs
Calculate the energy in joules of a visible light photon with a wavelength of 4.2x10^-7m. Planck’s constant is 6.63x10^-34J.s.
PM.66 Real estate developer Russell Call was working with a few contractors to make a number of improvements to one of his rental properties. After gathering in