brebrezzylove brebrezzylove
  • 23-10-2018
  • Mathematics
contestada

Mandy by five packs of organic milk from the neighborhood store each pack is priced at $3.96 how much does Mandy spend in all of his purchase

Respuesta :

student32949
student32949 student32949
  • 23-10-2018

$19.80 is spent on the milk

Answer Link

Otras preguntas

Zinn will say about USA entering the war
Solomon asch found that changes in a single word in a list of traits dramatically influences a person's initial impressions of another person, especially if the
Someone help me please
Which of the following statements about the thyroid gland is not correct. A. The thyroid gland is located in the neck B. The thyroid gland controls reproductive
what technology changes caused the Civil War to be so costly in terms of human lives in injury
In "Games at Twilight," Ravi wants very much to win the game, but he is growing scared in the shed. This is an example of what element of story? A. External Con
Three of the following are effects of the industrial revolution on the lives of people. which is not? A.the amount of leisure time available greatly increased
Decide if the following sentence if gramatically correct or incorrect. Están creciendo mucho.
Find the median of this data: 18, 9, 17, 18, 15, 10, 18. If necessary, round to the nearest tenth. 9 18 17 14
Solve for the inequality 12x < 22 + x A. x<1/2 B. x> 1/2 C.x<2 D. x>2