ashleibrown22 ashleibrown22
  • 24-10-2018
  • Mathematics
contestada

Unit rate of 5 pizzas for $12

Respuesta :

cmhiggins1 cmhiggins1
  • 24-10-2018

Answer:

AWNSER AWNSER AWNSER

Step-by-step explanation:


Answer Link
jaymil6530 jaymil6530
  • 24-10-2018

$2.40 for each pizza

divide 12 by 5 to get the answer which is 2.4

Answer Link

Otras preguntas

Gold has a density of about 20g/mL. If I had a 60g sample, it should have a volume of about ___mL.
how does sleep affect consciousness​
Which function is the inverse of f(x)=2x+3​
Leelanau Corporation uses a job-order costing system. The following data are for last year: Work in process beginning balance $ 10,500 Work in process ending ba
How to solve linear equations?
Write the slope-intercept of the linear equation that is perpendicular to y = 4/5x+4 and passes through the point (4, -10). O y = 4/5x+12 O y = -4/5x-4 O y = 5/
Help plz i need sum quicc mathz
A-3b=4;2a=6b-9 Answer by elimination. Please include how you got to the solution. Apparently there is a solution to this problem
Is transpiration necessary evil?
As a laudably skeptical physics student, you want to test Coulomb's law. For this purpose, you set up a measurement in which a proton and an electron are situat