0496102
0496102 0496102
  • 21-11-2018
  • Mathematics
contestada

A store sells 22 bottles of water for $4. Use the ratio table to find the cost of 33 bottles.

Respuesta :

Sanchez812134 Sanchez812134
  • 21-11-2018

Well 22=4 & 44=8 so 33=6

Answer Link

Otras preguntas

What is the Origin of Christmas? Explain in 2-3 sentances Also Merry christmas!
Consider the proof. Given: segment ab is parallel to line de. Prove:startfraction a d over d c endfraction = startfraction b e over e c endfraction triangle a b
please explain me answer a b c d
I need help with this. 2 to the 6 power, +2 to the 3 power, raised to the 3 power. Please tell me the steps you took to get the answer. and happy. Christmas Eve
Choose a property of matter and research how this property affects the way matter interacts with the world around it. Find out how the property is useful in nat
7. Trung and his brother like .............................. movies very much. ( act )
In chapter 7 'Animal Farm' What has Squealer done? A. He has blamed Napoleon. B. He has used revisionism to rewrite history. C. He has told the truth.
LAST ATTEMPT IM MARKING AS BRAINLIEST!! (Graph the image of the figure using the dilation given)
The news that Dussel shares about the outside world upsets the residents of the Annex because * 1 poin Dussel makes the situation sound worse than it really is.
Which sentence from Mark Twain's essay "Advice to Youth" conveys Twain's opinion about why one’s youth is the right time to learn good values? Being told I woul