lillyheartfilia
lillyheartfilia lillyheartfilia
  • 24-11-2018
  • Mathematics
contestada

Help me I’m in a rush!!

Help me Im in a rush class=

Respuesta :

mynkiran mynkiran
  • 24-11-2018

21. Find the unit rate ($ per fl oz). Compare the two prices.

22. Multiply 2 3/5 by 7, and 5 3/4 by 4. Add those together and get the answer.


Hope that helps!

Answer Link

Otras preguntas

Sunni Muslims believe that, after the death of the Prophet Mohammed, the new leader of the Muslim nation should be A. a descendant of Mohammed. B. chosen by Moh
what was the Jacksonian democracy
rewrite this sentence adding 2 word before the noun. My jumper is red
why do substances become separated in gas chromatography?
the directions on a bottle of vinegar say "mix 1 cup of vinegar with 1 gallon of water to make a cleaning solution". the ratio of vinegar to water is 1 to 16. H
approximately how many grams of sodium chloride (NaCl) are required to prepare 500. mL of 3.00 M solution
which mountain chains cut off turkey and Iran from the rest of the region
Which statement about President Kennedy is true? A. He visited the divided city of Berlin and gave a powerful speech about political freedom. B. He only appoint
A microwave oven is on sale for 20% off the original price of $79.50. find the sale price.
Which events of 1943 helped make an Allied victory possible? Choose all answers that are correct. A. The atomic bomb was developed, tested, and used. B. U.S. in