kevingarcia061507 kevingarcia061507
  • 21-12-2018
  • Mathematics
contestada

a factory makes parts for toys in different quantities,as shown in the table. how much would 11 parts costs

Respuesta :

januarywrites
januarywrites januarywrites
  • 21-12-2018

Answer:

I've seen this question before :)

Step-by-step explanation:

Divide $0.90 by 2 to get the cost per part. You get $0.45.

To get the cost of 11 parts, multiply $0.45 by $11.  

The answer is $4.95.


Cheers, July.

Answer Link

Otras preguntas

Why people have asthma
If we compare and contrast the three liquid seem in the jar
Which choice is equivalent to the product below? √14•√8 A. 28 B. 16√7 C. 4√7 D. 4√28
Help Me 20 Points ASAP!!
If the function graphed is f(x), find f(1). A) -4 B) -1/4 C) 0 D) 4
a group of hikers buy 8 bags of trail mix. each bag contains 3 1/2 cups of trail mix. the trail mix is shared evenly among 1 hikers. how many cups of trail mix
In a "difference of two squares" the last term must be () .
A person with an injury to the extrinsic muscles of the eye would find it difficult to a. move the eyeball. b. control the amount of light entering the eye.
1. At the beginning of the book, why is Rachel Lynde surprised? A. Marilla and Matthew have agreed to have a niece live with them. B. Her brother has d
How much is two cups each in a partly of 9 divided in fraction form?