2006brenna 2006brenna
  • 22-01-2019
  • Mathematics
contestada

$1.80 for 2.25 kg of onions, how many does it cost per kg

Respuesta :

jennagamblin
jennagamblin jennagamblin
  • 22-01-2019

Answer: $0.80 per kg of onions


Step-by-step explanation:

1.80÷2.25=0.80

2.25÷2.25=1

0.8/1=0.80

Answer Link

Otras preguntas

If you could change three things about the world, what would you change and why? ​
A student wishes to find the average thickness . she obtain the following measurements mass of sheet = 60.7g lenght of sheet = 50.0cm width of sheet = 30.0 cm
five tenths percent of what number is twelve
HELP PLS DUE IN 6 MINUTES 6TH GRADE MATH
What are the meanings of below given sentences1.I have my car fixed2.I had my car fixed..​
Chemical digestion involves condensation reactions. O True O False
A manufacturer of industrial solvent guarantees its customers that each drum of solvent they ship out contains at least 100 lbs of solvent. Suppose the amount o
Find the mean for the data items
Julie has 5.00 and wants to buy some glue at Walmart glue cost 4.25 how much will julie get back in change and you have to subtract a d slove problem
Aatish is a medical assistant at a doctor's office . He accidentally overbooked appointments today and the medical personnel are falling behind and feeling fru