KatieBug712
KatieBug712 KatieBug712
  • 22-01-2019
  • Mathematics
contestada

Can anybody help me with this?

Can anybody help me with this class=

Respuesta :

wegnerkolmp2741o
wegnerkolmp2741o wegnerkolmp2741o
  • 22-01-2019

Answer:

Cost = 17.08

Step-by-step explanation:

The cost is 4.88 per pound.

We buy 3.5 pounds

Cost = number of pounds * cost per pound

Cost = 3.5 * 4.88

Cost = 17.08

Answer Link

Otras preguntas

rita has two small containers one holding liquid and one holding a gas rita transfers the substances to two larger containers compare the behaviors in the atoms
Acellus. please help me
3. Why are black holes important to our universe?
Identify each type of rocks in map
Question 7 of 10 What are the three main parts to a slide presentation's structure? A. Thesis statement, supporting evidence, and concluding quotes B. Main idea
can someone help me figure this out
(a) 3 2. The seventh number in a sequence of numbers is 31 and each number after the first number in the sequence is 4 less than the number immediately precedin
Joseph invests money in an account paying a simple interest of 2.9% per year. If he invests $60 and no money will be added or removed from the investment, how m
How does our use of energy today affect the future?ILL GIVE BRAINLY
Help help help help history please