rehana1320067494 rehana1320067494
  • 24-02-2019
  • Mathematics
contestada

Plz help me with I need the help from people to help me plz ASAP

Plz help me with I need the help from people to help me plz ASAP class=

Respuesta :

jimrgrant1 jimrgrant1
  • 24-02-2019

Answer:

C

Step-by-step explanation:

To find the cost per gallon ( unit cost ) divide cost by number of gallons purchased, that is

cost per gallon = [tex]\frac{35.38}{12.2}[/tex] = $2.90 → C

Answer Link

Otras preguntas

Due to independent assortment, what is the possible genetic make-up of gametes produced by this organism?
the meaning behind Secretary of War Edwin Stanton's statement about Lincoln.​
The radioactive isotope 32P decays by first-order kinetics and has a half-life of 14.3 days. How long does it take for 75.0% of a sample of 32P to decay?
X 30° y 60° 10 ft solve for the unknown side lengths
Please help whoever answers first will get Brainliest
Order the following from least to greatest: 0.232, 1.2, 1.09, 0, 3, 0.9
Divide 0.435) 118.32
Why are venus flytraps a plant not animal?
Match the correct property to the example given. (5+6) +7=5+ (6 + 7) 3(x - y) = 3x - 3y X + 6 + z = 6 +x+Z 5x(9 + 5) = 45x + 25x 18+12= 12 + 18 1 :: Associative
From the online grit survey above, what is your numerical grit score? Recall a specific time in high school, college, or work where you have shown exceptional g