dalylapastor25 dalylapastor25
  • 25-02-2019
  • Mathematics
contestada

at the supermarket, gum is sold in packs of 8 pieces each . one pack of gum cost$ &1.92. what is the unit cost per piece of gum?

Respuesta :

awo
awo awo
  • 25-02-2019

the unit cost per piece of gum is 0.24

Answer Link

Otras preguntas

The north pole of a compass magnet points toward O A. magnetic north B. geographic south C. geographic north D. magnetic south SUBMIT
What is the measure of the angle shown? Will mark brainliest!
Assume that you are going to open a checking account. You are examining different banks and banking accounts to choose a bank account for your needs. Which of t
What does Grant say that shows he wants to avoid seeing Emma?(page 10-11) The book is call A lesson Before dying chapter 2 help me help please
What’s the derivative of x^2 - 3
what is this French book called and its chapter 2​
14, 23, 6, 54, 30, 26, 17, 3, 26 What is the range of the numbers of employees in these departments?
Which activity is the best demonstration of J.J. Thomson’s use of creativity in his work?
In a clothing store, 65% of the customers buy a shirt, 30% of the customers buy a pair of pants, and 20% of the customers buy both a shirt and a pair of pants.
Rania is twenty-five years old and just started a new job where she makes enough money to cover all of her expenses with some money left over. Her employer offe