Bearloverallday
Bearloverallday Bearloverallday
  • 26-02-2019
  • Mathematics
contestada

is 5 a solution yes or no.

25 = k/5; k = 5​

Respuesta :

Аноним Аноним
  • 26-02-2019

No; if k is 5 then 5/5 = 1.

25 =/= 1

Answer Link

Otras preguntas

5 pounds of apples cost $9.95. Find the unit rate.
the knee is an example of a simple machine in the human body. true or false
What is chemoreceptors?
use courage in this sentence: He won a badge of honour .........
***PLEASE HELP!!!!!!!*** A student standing on a cliff that is a vertical height d = 8.0 m above the level ground throws a stone with velocity v0 = 22 m/s at an
science is orderly knowledge proven by
What is one third divided by six
the main purpose of writing a business plan is to a. meet a state requirement for new businesses. b. inform employees of your business philosophy. c. prepare a
The _____________ of a group of numbers is found by dividing the sum of the numbers by the number of values in the group. In other words, we add all the numbers
which speech technique does the author use in the sentence, “is this the part of wise men, engaged in a great and arduous struggle for liberty ” a. repetition c