ardenv ardenv
  • 26-02-2019
  • Mathematics
contestada

The cost for a pack of 7 padlocks is $23.80. Find the unit price in dollars per padlock. If necessary round your answer to the nearest cent

Respuesta :

ashton11225 ashton11225
  • 26-02-2019

Answer:

3.4

Step-by-step explanation:

23.8/7

Answer Link
barkonatree
barkonatree barkonatree
  • 26-02-2019

Answer: $3.40

Step-by-step explanation:

you divide 23.80 by 7 and you'll get 3.4 which would then be $3.40

Answer Link

Otras preguntas

NOWADAYS PEOPLE THINK MORE ABOUT THEIR RIGHTS THAN THEIR DUTIES WRITE A DISCURSIVE COMPOSITION​
what is the quadratic equation in standard form with rational coefficents that has a root of 5+4i?
how can i get pdf files of school books
Strep throat or mono?
x=[ ? ]° PLEASE HELP I WILL BE MAKING MULTIPLE POST
Suppose the driver in this example now slams on the brakes, stopping the car in 4.00 s. Find (a) the acceleration and (b) the distance the car travels while br
-16(d + 1) = -21 solve for d
Although portraiture later became the main source of Gainsborough’s fame and income, he was also one of the earliest British painters to produce important lands
3. Write < or > for each pair of numbers. -6.48 -6.5 5.983 5.99 3.09. 3.01
ПОМОГИТЕ!!!!!! задача по инфе 8класс