EPStar EPStar
  • 26-02-2019
  • Mathematics
contestada

how much money dose 20 gallons of milk cost if 1 gallon is $5.50

Respuesta :

PeshwaBajirao42
PeshwaBajirao42 PeshwaBajirao42
  • 26-02-2019

$5.50 × 20 = $110

HOPE THIS WILL HELP U

Answer Link

Otras preguntas

At the ice cream factory you manage you have a rush order for 1200 gallons of wainut fudge ice cream. One machine can produce 100 gallons of ice cream every 80
100 points if you solve
Which object could be used as a earth model a hard boiled egg or glass marble or ping-pong ball or watermelon 
What do all of these polygons have in common? There are four polygons labeled A, B, C and D. Each polygon has one pair of parallel sides. A. Each appears to hav
if LN=3x-12 , LM=20, and MN=x-2 find MNit's on a vertical line and the letters go from L,M,N
Hi, could you help me figure out why I got 8 points off in this problem?
in poker, one is trying to find the best hand out of five cards from a standard deck (52 cards, sorted into thirteen ranks in four suits). (a) a hand is called
How many people own a car? Of the people under age 20, how many own a car? How many people who are 20 or older do not own a car?
Translate and solve: The difference of a and 7 is 11
Find the slope of the graph of the function at the given point.