nasia80
nasia80 nasia80
  • 22-03-2019
  • Mathematics
contestada

Need help don’t understand

Need help dont understand class=

Respuesta :

ChemBen
ChemBen ChemBen
  • 22-03-2019

The weight is proportional to the price. So if 10lb cost $18.24, quarter as much (2.5lb) would cost four times less($18.24÷4=$4.56).

Answer Link

Otras preguntas

What is Structure!????????? ​
How can two different equations represent the same relationship?
A titanium bicycle frame contains the same amount of tita- nium as a titanium cube measuring 6.8 cm on a side. Use the density of titanium to calculate the mass
Look at the climatograph below: Climatograph shows rainfall from January to December as 30 millimeters, 31 millimeters, 30 millimeters, 42 millimeters, 45 milli
Which of the modern-day people MOST likely worked to uncover the past of Poverty Point? A) Archaeologist B) Economist o) Historian D) Sociologist
What is the Define of personification and give an example
What is the square root of -16?​
on Alonso's kayaking trip, hiring a guide cost $50. Alonso wants to give the guide a 10% tip. Explain how to find the amount of the tip??
Element and compounds that have fixed compositions can be called a.mixtures b.substances c.alloys d.aqueous solutions
Sometimes customers ask you to wax and detail their car which takes 4 hours. What is your opportunity cost when you wax and detail a car instead of just wash th