tamaria21 tamaria21
  • 22-04-2016
  • Mathematics
contestada

a local store sells oranges at a price of 6 for $9.00 what is the unit rate? how much will 10 oranges cost

Respuesta :

Аноним Аноним
  • 22-04-2016
All The oranges would cost 90.00 dollars because 9x10=90 so there's you're answer
Answer Link

Otras preguntas

What is 36 percent as a decimal?
What is 36 percent as a decimal?
What is the difference between preterite and imperfect and the past progressive and present progressive?
How do you tell if an equation is linear or not????
What is a major city in Alaska that starts with F
How do you think the world was created?
What is 36 percent as a decimal?
Rio grande river separates what Texas city from Mexico starts with E
Which statement illustrates the distributive property? Please help
How do you think the world was created?