heyyyougirl11
heyyyougirl11
26-03-2019
Mathematics
contestada
Do you know how to do this?
Respuesta :
Phantomworkz
Phantomworkz
26-03-2019
6.45$ for 3 divide 15.05
Answer Link
ugapup
ugapup
26-03-2019
What you would do first is find the unit price (how much one item costs). To do that you would need to do 15.05 divided by 7 which equals 2.15. After that you multiply the 2.15 by 3 and you get 6.45. Hope this helps!
Answer Link
VER TODAS LAS RESPUESTAS ( 85+ )
Otras preguntas
Balance the equation : ...NO2 + ...O2 + ...H2O = ...HNO3
Which is closest to 0.5? 0.4, 0.505, 0.449, 0.48 or 0.53?
what word best describe chlorophyll
Neil had some olive oil. He used 1/5 liter to make a salad dressing. There was 1/2 liter of olive oil remaining in the bottle. What amount of olive oil did Ne
There are 376 stones in three piles. The second pile has 24 more stones than the first. The third pile has twice as many stones as the second. How many stones i
10 lines on Good manners for class 1 student
Rewrite the following sentences to correct the dangling phrase? please I need help!!!!!!1) Sitting at the kitchen table,dinner was served. 2) Creating a load no
Which sentence does not contain any punctuation errors? A. I thought of you when I read these words of Shakespeare; “The fool doth think he is wise, but the wi
If the midpoint between (18, y) and (20, -15) is (19, -5), find the value of y.
How did the booming economy of the 1920s lead to changes in American life?