AidenMartino43 AidenMartino43
  • 25-04-2016
  • Mathematics
contestada

You can buy 3 sandwiches for 4.95 or 4 Sanwiches for 6.72

Respuesta :

SVGPotato
SVGPotato SVGPotato
  • 25-04-2016
I'm guessing you're trying to find the better buy right, if so what you have to do for this is put 3/4.45 then you'll find the cost for 1 sandwich, and same for the other one 4/6.72, and the one with the least amount of money spent is your answer. 
Answer Link

Otras preguntas

Stock Y has a beta of 1.0 and an expected return of 12.4 percent. Stock Z has a beta of 6 and an expected return of 8.2 percent. What would the risk-free rate h
area of triangle formula
the point A (4,-1) is reflected over the x-axis
Need help asap, will mark brainlist if right​
What words in writing has a similar meaning to persuasive
1.) what does X equal 4x = -12 2.)
How many times larger is 8 x 10^8 than 2x 10^2?
What is the main reason for assigning roles to members of a group? It speeds up the time it takes to do a task. It provides a way for the group to meet on a re
Find the measure of each marked angle no
I need help, please help