Dolahh Dolahh
  • 24-04-2019
  • Mathematics
contestada

I really don’t know this at all help?

I really dont know this at all help class=

Respuesta :

nitrotype2000
nitrotype2000 nitrotype2000
  • 24-04-2019

Answer: The correct answer would be C. $1.19 or B, depending on how you look at it.

Step-by-step explanation: IN order to figure out the answer, we have to go back and figure a few things out first:

1. how much each pound of bananas cost, and

2. how much each pound of apples cost. So:

8.28 / 12 = .69

15.04 / 8 = 1.88

That's how much 1 pound cost. Now:

1.88 - .69 = 1.19

Answer Link

Otras preguntas

What is the simplest form for the product 3/5 •25/36 is?
what is 4 over 9 minus 1 over 12 equal simplified?
The equation s x  2 5 can be used to estimate the speed, s, of a car in miles per hour, given the length in feet, x, of the tire marks it leaves on the ground.
what is the difference between dividing 16 by 2 and finding the square root of 16
what is the difference between dividing 16 by 2 and finding the square root of 16
What is the simplest form for the product 3/5 •25/36 is?
what events happened beforeloyalists left boston and philadelphia?
what is 4 over 9 minus 1 over 12 equal simplified?
The equation s x  2 5 can be used to estimate the speed, s, of a car in miles per hour, given the length in feet, x, of the tire marks it leaves on the ground.
What is the simplest form for the product 3/5 •25/36 is?