blhw6716 blhw6716
  • 24-05-2019
  • Mathematics
contestada

Mrs. Smith bought breakfast tacos for her family and they cost $9.48 for a dozen tacos how much was the cost of each taco

Respuesta :

WatermelonRockCandy WatermelonRockCandy
  • 24-05-2019

$0.79

Just divide 9.48 by 12.

Answer Link

Otras preguntas

A minute hand of a large clock is 6 ft long. How far does the point move in an hour?
Are all diagonals also lines of symmetry? And can you explain why?
Why did the USA and the USSR fall out after World War 2?
what words from the middle ages start with the letter y
the square root of 4,356 is an integer. without a calculator , determine what the integer is by eliminating possibilities.
Explain how scientists use recombinant DNA technology to produce the drug insulin. Be sure to also explain why a gene form one organism can be expressed by anot
You heat a piece of iron from 200 to 400 K What happens to the atom's energy of random motion
what is the answer for r+11+8r=29?
Is the group of words a simple sentence, a compound sentence, or a run-on sentence? The bustle of the airport, the sight of the airplanes, and the sound of the
What is. One fifth times40?