ebonysuperintendent1
ebonysuperintendent1 ebonysuperintendent1
  • 24-05-2019
  • Mathematics
contestada

Jacob buys four muffins for $5.00.



What is the cost of 7 muffins?

Respuesta :

ajberry101
ajberry101 ajberry101
  • 24-05-2019

$8.75 would be your answer

Answer Link

Otras preguntas

How did Jefferson contradict himself?
Find all values of theta between 0 and 360 that satisfy cos(theta)=-.73
Welsh language, literature,music,and culture are promoted at the festival.What is the complete predicate? Please help me! :)
Out of the 40 students in the 7th grade 60% of the students carry cell phones. What fraction of the students carry a cell phone?
is burrow a first or second accented syllable word
In , QR = 4, RS = 15, and . In , VT = 8, TU = 32, and . Are the polygons similar? If they are, write a similarity statement and give the similarity ratio.
Which heavenly bodies are involved in causing the earths tides?A.only the moon and earth.B.only the earth.C.the earth, moon, and sun.D.all the planets plus the
what is the difference between to and too?
-2(b+12)+6b is simplified to what?
Mr. Heng must maintain a minimum daily balance of $500 in his checking account to avoid a monthly service fee. Write an inequality to represent the possible bal