mrminecraftrules555 mrminecraftrules555
  • 26-05-2019
  • Mathematics
contestada

Jackson bought 3 pounds of candies for $9.75 What was the price of these candies in cents per pound?

Respuesta :

lilah21
lilah21 lilah21
  • 26-05-2019

If I’m correct, 3.25 would be the amount for each pound

Answer Link

Otras preguntas

If 60 is 75% of a value,what is that value
in "Charles" why does Laurie's mother initially worry that kindergarten might be too unsettling for Laurie?
which sentence is opinion rather than fact? 1. Humans will never travel to planets around even the nearest stars. 2. When you see the Sun, you aren't seeing it
A group sharing distinctive cultural traits
The main purpose for writing the Declaration of Independence was to
The capacity of a syringe is 0.08 liters.convert this to milliliter.
During the debate over the ratification of the Constitution, Antifederalists argued that
Genes codes for specific traits in living organisms. Alleles are different versions of a particular gene, and they are responsible for __________ A.) environmen
12 is what fractional part of 20?
Which characteristic is seen on maps of very large areas? A. Lines of latitude and longitude are not useful for measuring distances. B. Regions near the equa