helpmeoutpleass helpmeoutpleass
  • 22-06-2019
  • Mathematics
contestada

Someone please help me out ?

Someone please help me out class=

Respuesta :

hienh4517 hienh4517
  • 22-06-2019
12/16 = 0.75

It costs $0.75 per ounce

Hope this helps!
Answer Link

Otras preguntas

The moon’s average density is about the same as the density of which of the Earth’s layers? a. inner c. outer b. atmospheric d. none of the above
As president, Nixon worked to protect the environment by establishing all of the following EXCEPT which one? a. seeking passage of the Clean Water Act b. crea
Which statement accurately describes the function of a hormone produced by the adrenal glands? A. Epinephrine widens the air passageways in the lungs. B. Norep
what is the greatest multiple of 7 that is less than 60
Which solution is the most concentrated?
Polaris, the North Star, is almost always visible in the same location because A) it is the brightest star in the sky. B) it is gravitationally attracted to ou
How does silica affect the characteristics of magma?
According to Washington, in order to better their situation, African Americans should..
A respiratory disorder in which the bronchi become inflamed snd thick mucus is produced is called?
Thom’s restaurant bill is $45, and he leaves a 20 percent tip. What is the total cost for Thom’s meal?