jassaniwashburn12 jassaniwashburn12
  • 24-08-2019
  • Mathematics
contestada

if 3 apples cost $2 how much would 12 apples cost

Respuesta :

milica88 milica88
  • 24-08-2019

Answer:

8$

Step-by-step explanation:

3-2$

12-?

12÷3=4

4×2=8$

Answer Link

Otras preguntas

Giardia is an important waterborne disease. this organism is a select one: a. virus b. protozoan c. bacterium d. fungus
1a) A living room rug has an area of 63 square feet. The width is 7 feet. What is the length? Show all work.
Which statement is true regarding achievers?
Vanessa practices the piano for 60 minutes each day. So far, she has practiced 42 minutes today. What percent of her practice time does she have left to complet
The fraction 4/5 is equivalent to what percent
Which word shows the best meaning of the underlined word in this paragraph? Sydney likes to knit hats with matching scarfs for her friends and family and give
what impact did the economic success of the EU have on other religions of the world
What is X??? Please find x??????
A typical family system is characterized by____. A. An evolved set of rules for itself and it’s members B. The lack of values C. Decreased communication D. Non
What is the missing number that makes the number sentence true 20+ ( ?) x 14 )-12 =50