1215806 1215806
  • 23-09-2019
  • Mathematics
contestada

It cost 19.20 for a pack of 8 padlocks find the unit price in dollars per padlocks

Respuesta :

Laurenwait
Laurenwait Laurenwait
  • 23-09-2019

Answer:

2.4

Step-by-step explanation:

simply divide the cost by the amount of locks bought. :)

Answer Link
ghoust02
ghoust02 ghoust02
  • 23-09-2019

Answer:

$2.40 per Padlock

Step-by-step explanation:

Price of 8 Padlocks = $19.20

Find Price of 1 Padlock

19.2 divide 8

= 2.4

Hope this helped! @_@

Answer Link

Otras preguntas

What is the compound of the way someone will do your hair
15/60 as a percentage
How does being physically fit affect your resting heart rate?
What must sound energy move through to travel from source to receiver?
What are the two consecutive number with a product of 121
what was the largest and most decisive battle fought in indian territory
What is the median for each set of numbers such as 75,79,81,82.
a large body of rock or gas that orbits the earther
write two mixed numbers that have a sum of 3
What is 1/5 of 15 pennies