andrew09775 andrew09775
  • 25-09-2019
  • Mathematics
contestada

9. *If peaches are on sale for $1.25 per pound, how much will 2.4 pounds cost?

Respuesta :

16700 16700
  • 25-09-2019

Answer:

You would do $1.25 multiplied by 2.4 and the answer will be $3.

Step-by-step explanation:

Answer Link
katharinechavez23
katharinechavez23 katharinechavez23
  • 25-09-2019

Answer:

3

Step-by-step explanation:

okay first you multiply 1.25*2.4

1.25*2.4

Now you solve it

3

Answer Link

Otras preguntas

b=ym+y for m   m=   help me solve thank u
What happens to carbohydrates during cellular respiration?
Five rational numbers in common fraction forms that are not integers
Can you solve 2^x=e^(x+2)
What Are Genre Conventions?
Represent the following statement by an equation: 17 times the sum of a number n and 31 is 357
How does a magnet separate mixtures?
how do I make h the subject of this formula please?t = gh / 10
What Is Immediate Constituent Analysis?
Does sit-ups reduce belly fat?