Lurdes1975 Lurdes1975
  • 25-09-2019
  • Mathematics
contestada

A 10-ounce package of animal cookies cost $2. What should a 35- ounce package cost, assuming the same cost per ounce?

Respuesta :

sherrydalloop30b2s sherrydalloop30b2s
  • 25-09-2019

Answer:7

Step-by-step explanation:

Answer Link
hpeyton12345 hpeyton12345
  • 25-09-2019

Answer: $61 because you have to do 10 x3 to get 30 then + $1 because $1 is equal to 5 pounds

Answer Link

Otras preguntas

In the mid 1800s, much of the South remained agricultural rather then moving toward manufacturing. Many farmers relied on cotton as their main crop. Which of th
If the ratio of the area of circle A to the area of circle B is 2 : 1, then how many times larger is the circumference of circle A than the circumference of cir
In the mid 1800s, much of the South remained agricultural rather then moving toward manufacturing. Many farmers relied on cotton as their main crop. Which of th
5% of 58 can someone plz help
How do you figure out how many 1/4 inches are in 1 inch?
5% of 58 can someone plz help
How did the achievements of the Scientific Revolution contribute to the Enlightenment ?
Mars takes 686 days to orbit the Sun. What percent is this of the time it takes the Earth to orbit the Sun?
What is 0.00000008 in scientific notation?
What is the meaning of bathymetry