hairgirl29 hairgirl29
  • 22-10-2019
  • Mathematics
contestada

At the market Susan bought 5 peaches for $1.45 at that rate what would one peach cost

Respuesta :

Аноним Аноним
  • 22-10-2019

1.45/5 = 0.29

1 peach costs $0.29.

Answer Link

Otras preguntas

The weight of a sack of potatoes was more than 11 pounds. Shana wants to write an inequality for the weight of the sack of potatoes. What constant should she us
A circuit contains three resistors connected in parallel. The value of R1 is 2 K , the value or R2 is 6 K , and the value of R3 is 10 K . If the supplied volta
Write without negative exponets 1/4^-2
Which new type of clothing was adopted by the Five Tribes? A. deerskin B. turbans C. moccasins D. cotton clothing
Can someone please help me:) - A radon atom has 86 protons, 136 neutrons, and 86 electrons. What will it change to during alpha decay? An astatine atom with 85
Arthur Brooke is the author of _____.
In what ways did ethnic diversity play a role in the development of the Swahili Coast, compared to in Ethiopia?
Why do you think some African Americans faced less discrimination in the West than they had experienced in the East?
3.6-kg chihuahua charges at a speed of 3.3 m/s what is the magnitude of the average force needed to bring the chihuahua to a stop in 0.50s?
It is still customary in u.s. society for a bride to accept her husband's last name and for the bride's family to pay for the wedding. what is the line of autho