naidqs
naidqs naidqs
  • 23-10-2019
  • Mathematics
contestada

4 rolls of toilet paper for $2. how much is the cost per roll

Respuesta :

v32daf v32daf
  • 23-10-2019

Answer:

.50 cent a roll

Step-by-step explanation:

2.00 / 4 = .50cent

Answer Link
caraco5
caraco5 caraco5
  • 23-10-2019
Th answer is 0.50¢ per 1 roll.
Answer Link

Otras preguntas

Number of electrons shared between the atoms in an I 2
you have five fruits and you want to choose three of them to combine into a fruit smoothie. in how many ways can three fruits be selected from the five fruits t
Muscular strength is the amount of force a muscle or group of muscles can exert true or false?
Gonist is to antagonist as _______________ is to _______________. a. neurotransmitter enhancement; neurotransmitter blocking b. nicotine; lsd c. lsd; nicotine d
Explain the use of irony when Gulliver is explaining what a cannon is to the king?
Which research source would provide the most bias-free information about H. Vondermoot’s life
Choose one of the words you selected to study in this unit that you have not previously discussed on this quiz. Explain why you chose to study this word and how
Find a constant c for which p(z ≥ c.= 0.1587. round the answer to two decimal places.
As temperature increases blank energy increases
Planet Mass (in grams) Jupiter 1.989 ∙ 10^30 Venus 4.869 ∙ 10^27 Jupiter has a mass that is approximately______times greater than Venus's. 4,000 4 40 400