iyanamarie040408 iyanamarie040408
  • 23-10-2019
  • Mathematics
contestada

$3 for 5 jars of peaches

Respuesta :

bigbowgirl9
bigbowgirl9 bigbowgirl9
  • 23-10-2019

Step-by-step explanation:

if u want to solve further its

1 jar of peaches is 1.66 dollars

Answer Link
Husbandsv Husbandsv
  • 23-10-2019

Answer:

Step-by-step explanation:

$3/5jars = $.60 per jar

Answer Link

Otras preguntas

Use the drop-down menus to choose steps in order to correctly solve 5m – 8 = 3m + 8 for m.
During a rainstorm, water is flowing down the side of a hill composed of solid bedrock. What will be the effect on the relative amounts of runoff and infiltrati
Which words best signal that muchachitos mal educados has a negative connotation
Khianna is writing a compare and contrast essay. Which prewriting strategy would be most helpful? A) Listing B) Brainstorming C) Webbing D) Freewriting
What were the three decisions that came from the Estates general
"if men and women respond similarly to the same marketing​ mix, they do not constitute​ distinct, identifiable segments. gender would not be an effective base f
each day last week, Ms. wilson walked3/4 mile. what is the total distance, in miles, that Ms. Wilson walked in 4 days?
List at least five challenges to maintaining global competitiveness.
The zeitgeist of the 17th to 19th century europe and the united states was marked by
Find the equation of the axis of symmetry for the parabola y = x^2 + 5x.