Seudónimo Seudónimo
  • 24-10-2019
  • Mathematics
contestada

Can any body solve this problem please

Can any body solve this problem please class=

Respuesta :

victoriaroberri victoriaroberri
  • 24-10-2019

Answer: $13.7

Step-by-step explanation:

It’s telling you he bought 2.25 pounds of meat, and each pound cost $2.80.

So you need to multiply 2.25 by 2.80 which is 6.30 (6.3).

Mr. Stein pays with $20.00. So you subtract 20.00 by 6.30

And you will get $13.7 or $13.70

Hope this helped.

Answer Link

Otras preguntas

Find the mean of the integers 5, -15, 7, -13, 1
Why should we include a counterclaim in our persuasive essays
please help me with this!!!!!!!!!!
How does Shakespeare present the witches in act 1 scene 1
Sammy and David were selling water bottles to raise money for new football uniforms.Sammy sold 5 water bottles for every 3 water bottles David sold.Together the
wich one of these numbers is not like the others 21,15,6,16,27
Please help fast~ Will mark brainliest~ How does China's economic boom negatively impact society? A. too many goods to export B. growing economic inequality
What is the product of 5 + 2i and 7 + 3i?
Why is the establishment of generally accepted standards of practice and training in digital forensics important?
Compare the basic treatments for type 1 and type 2 diabetes