Seudónimo Seudónimo
  • 24-10-2019
  • Mathematics
contestada

2 Mins left, please help..
Gene paid $171 to keep his dog at the kennel for 12 days. What was the unit rate, r, per day to keep the dog at the kennel?

Respuesta :

launas1
launas1 launas1
  • 24-10-2019

Answer:

14.25/ 171÷12 = 14.25 so $14.25

Answer Link

Otras preguntas

What does a variable next to a number mean?
What did the Aryans introduce to Indian civilization?
What is 46% of 22? Use a fraction and express your answer in simplest form.
find the area of a parallelogram with bass 15 yards and height 21 2/3yards
Graph the equation 2x=y+8
Which group convinced President James Madison to go to war with England in 1812?
Yugoslavia is now made up of _______ and Montengro.. Serbia Croatia Albania
which mineral is most frequently found in both granitic continental crust and basaltic oceanic crust"
Given kite ABCD where the measure of angle A is congruent to the measure of angle C,AC=16 inches, BE=6,and DE=12 inches .Find the perimeter. Leave your answer i
Explain how you know when a linear equation in one variable has infinitely many solutions.?