jaymariepope8847 jaymariepope8847
  • 24-10-2019
  • Mathematics
contestada

Julie is buying muffins and doughnuts for her soccer team. Each muffin, m, costs $1.50 and each doughnut, d, costs $1.00. Julie spends a total of $24.00 on muffins and doughnuts.

Respuesta :

truly0toxic truly0toxic
  • 24-10-2019

Answer:

(1d)+(1.5m)=24

Step-by-step explanation:

a m8 u sow o somein

Answer Link

Otras preguntas

the amount of money spent weekly on cleaning maintenance and repairs at a large restaurant was observed over a long period of time to be approximately normally
How did the Iroquois league come about
What does “x” represent
Why do many people consider the Great Leap Forward to have been a failure?
Find the value of |-4| - 5 · 2(-1 + 3).
which protestant reformer split from the catholic church tro form a theocracy in geneva
How many immigrants came to the U.S. between 1880-1930?
Which category of drugs does not increase your risk on contracting hiv through infected needles
A 24- gallon fish tank is completely filled. Water is then continually added to the tank at a rate of 2 3/8 gallons per hour, and water is removed at a rate of
What does revere observe as rows to Charlestown