kathie28 kathie28
  • 25-10-2019
  • Mathematics
contestada

Problem Solving
13. Jessica bought 4.75 pounds of bananas
at $0.72 per pound. How much did the
bananas cost?
​

Respuesta :

jess178939
jess178939 jess178939
  • 25-10-2019
The bananas weighed 6 pounds
Answer Link

Otras preguntas

Malika's rectangular garden is enclosed with 24 m of fencing.What is the least possible area of Malika's garden?What is the greatest possible area?
a trampoline has an area 49pie square feet. what is the diameter of the trampoline
How has the War affected Leon,Eugene,and Andrew ?
particles of minerals and other rocks that make up a rock are called______
how do you do substitution
an open rectangular box with square ends is fitted with an overlapping lid that covers the top and front face determine the maximum volume of the box if 1square
At 9:00 a.m. marsha found a parking meter that still had 5 minute until it expired. She quickly put a quarter, 1 dime, and a nickel into The meter and went to h
In this parallelogram, the measure of     angle b    exceeds the measure of   angle a by 30        What is the measure of  angle c
please help me i dont get it
18/15 into a mixed number