braddk1 braddk1
  • 25-10-2019
  • Mathematics
contestada

Ted bought four bunches of fennel for $9. How many bunches of fennel can deshawn buy if he had $18

Respuesta :

v32daf v32daf
  • 25-10-2019

Answer:

8 bunches

Step-by-step explanation:

if 4 bunches are $9

18/9 = 2 *4 =8

Answer Link
100111785
100111785 100111785
  • 09-12-2020

Answer:

8

Step-by-step explanation:

because 4 for $9 times

4 times 2 = 8

$9 times 2 = $18

Answer Link

Otras preguntas

complete each of the following : if x≥1 ,then |x-1|​
Can someone please help with these questions I’ve been stuck on them all day and literally don’t know what to do!?
Using the fact that cos(52) = 0.6157, find the measure of angle B if sin(B) = 0.6157.
Recovery work. Need help please
Lilianna uses 3/4 calories per minute just by sitting. She uses 1 more calorie per minute by walking. Lilianna uses a total of 12 1/4 calories walking to the pa
please help!!!! pic below .................
The data in the table below represents a linear relationship. Based on the table of values, which equation can be used to describe the relationship between x a
Help need 6-7 sentences
Anyone know how to figure this out??
Lines AB and CD are straight lines. Find x and y. Give reasons to justify your solutions.