justine64 justine64
  • 25-10-2019
  • Mathematics
contestada


McKenzie bought 1.2 pounds of coffee for
$11.82. What was the cost per pound?

Respuesta :

iifeless
iifeless iifeless
  • 25-10-2019

Answer:

$9.85 per pound

Step-by-step explanation:

11.82/1.2 = 9.85

Answer Link
chofis11372
chofis11372 chofis11372
  • 25-10-2019

Answer:

Step-by-step explanation:

11.82/1.2=9.82

Answer Link

Otras preguntas

24 novels and 16 autobiographies, what are the possible numbers of shelves I can use
Which occurs during winter in the Northern Hemisphere? a. The earth is closer to the sun. b. The earth's axis is tilted so that the Northern Hemisphere faces
5280x5 = ?  record the product using expanded form to help
was john brown a misguided fanatic?
0.65,0.59,3/5 least to greatest
Who was considered the greatest leader of the Nez Perce people? A. Crazy Horse B. Geronimo C. Sitting Bull D. Chief Joseph
Need answered ASAP!!!!! Which expression will produce a positive product? (–12)(12)(–6.3)(–0.2)(–15.9) (12)(12)(6.3)(0.2)(–15.9) (12)(–6.3)(–0.2)(–15.9) (–12)(1
What does dependency reversal mean?
How does the biosphere support life?
Wesley estimated 5.82 - 4.21 to be about 2. Is this an overestimate or underestimate? Explain.