thegamingwolf0502
thegamingwolf0502 thegamingwolf0502
  • 26-10-2019
  • Mathematics
contestada

What is the cost of nine ounces of cheese at $0.80 per pound?

Respuesta :

Classified100
Classified100 Classified100
  • 26-10-2019

Answer:

0.45

Step-by-step explanation:

$0.80/16 * 9

Answer Link

Otras preguntas

true or false the more mass an object has the greater the acceleration when a force is applied
Which two sentences contain misplaced modifiers? a During her morning run, a stray puppy approached Madeline. b When Polly was little, she liked to drink juice
When an organism has a gene inserted into it from another organism, it is called A) transgenic B) hybrid C) inbred D) selected
Who are our government leaders
which chemical substance has the highest melting point? a) gold b) water c) oxygen d) mercury
What is useful for the growth and the development of strong bones and teeth?
Which of the following is a personal benefit of the value of the social connections you make in college?A. The fraternity and sorority systemB. Living in colleg
A plane does not pass through a vertex of a tetrahedron. how many edges can it intersect?
Please help me and thank you
How did hitler and the nazi gain power and rule in germany?