lilsisbigbabe
lilsisbigbabe lilsisbigbabe
  • 22-11-2019
  • Mathematics
contestada

Tyrone has $8.06.How many bagels can he buy if each bagel cost$0.65?​

Respuesta :

kalessss kalessss
  • 22-11-2019

Answer:

12

Step-by-step explanation:

so $8.06 / .65 = 12.4 but you cannot buy .4 of a bagel so the answer would just be 12

Answer Link
jfbfrancis jfbfrancis
  • 22-11-2019

Answer:12

Step-by-step explanation:Multiply .65 to 12 and get $7.80 which doesn’t go over $8.06

If you don’t know the number to start with, start with 5 and go up or down as needed

Answer Link

Otras preguntas

Luis is finding 8.9 -3.72
3/10 + 21/100 as decimals
From 1763 to 1765 British parliament and King George passed three laws that affected the colonist complete the table to explain these events
Real life example of chloroplasts
how did early people use domesticated animals
what is 33 over 100 in simplest form
tomas bought a bottle of shampoo that held 10.5 fluid ounces. he uses 1/16 of the shampoo every time he washes his hair. how many ounces of the shampoo are left
Use mercantilism in a sentence
oracle bones, Daoism, in the Mandate of heaven are all associated with early civilizations in?
Jason multiplies a number by 100. The thousands digit of the product is 10 times its hundreds digit. Which number did Jason multiply by 100?