justinaarchie2005 justinaarchie2005
  • 22-11-2019
  • Mathematics
contestada

For a car, $250 per month, 40 mile per gal, $2.15 cost per gal, make an linear equation

Respuesta :

lizzy411356
lizzy411356 lizzy411356
  • 22-11-2019

Answer:

250+(40×2.15)

336

hope this helps

Answer Link

Otras preguntas

There are two containers of milk. There is twice as much milk in the first container as in the second. After using 2 gal. of milk from the second container and
The bone building cells, once active, produce osteoid which is predominantly made up of the protein
After eating, _________ signals the hypothalamus to suppress appetite.
-2(6+s)>-15-2s Please answer!!
rewrite 13 over 7 as a mixed number
Let's assume that the smallest possible message is 64 bytes (including the 33-byte overhead). if we use 100base-t, how long (in meters) is a 64-byte message? wh
Gabe got stuck in an elevator in a high-rise office building one morning. now he refuses to enter an elevator. if "entering an elevator" is the operant, what ty
Compré palomitas en la ________ del cine.
Based on the information in table 3-2 what is enigma's cash flow from operations
Oscar wakes up early in the morning and his room is fairly dark. he looks over and sees his shirt hanging on a hook. oscar knows it's his red shirt because he h