kayleemm9
kayleemm9 kayleemm9
  • 25-11-2019
  • Mathematics
contestada

Karl bought ​ 312 ​ gallons of milk that cost $2.70 per gallon.

What was the total cost of the milk?

Respuesta :

Mentallystrong182 Mentallystrong182
  • 25-11-2019

Answer:

answer= 842.4

Step-by-step explanation:

you take 312 and times it by 2.70

Answer Link
michayla306 michayla306
  • 25-11-2019

Answer:

$842.40

Step-by-step explanation:

2.70x312=842.40

2.70 is the cost of one milk then you multiply it by the number of milks karl bought.

Answer Link

Otras preguntas

The sum of 1/6, 2/3, and 1/4 is
Which philosopher and Christian humanist, wrote a book entitled The Praise of Folly, which criticized the focus on greed and worldly power by monks, priests, ca
What is Phoenicia’s greatest legacy to the world?
the picture that graphically represents the items you use in windows is called a/an
How many women Pharaohs were there through all of Egypt's existence?
Which term refers to the policy of containing communism and preventing its spread into more countries? a. the Iron Curtain b. the Marshall Plan c. the Truman Do
Did Admiral Yamamoto make a wise decision in bombing Pearl Harbor? Why or why not?
what is the name given to cell division in eukaryotes
what is the purpose of the written conclusion in an experiment?
What words best describe the representative form of democracy as compared to a direct form of democracy