terianlilian
terianlilian terianlilian
  • 22-12-2019
  • Mathematics
contestada

if Elena's ice cream cost $3.50 more than Jada's ice cream, how much more did Elena's toppings weigh​

Respuesta :

acoolguy544
acoolguy544 acoolguy544
  • 18-11-2020

Answer:

8 ounces more

Step-by-step explanation:

Toppings cost 50 cents, 50 cents times 8 = $3.50

Answer Link
Аноним Аноним
  • 24-11-2020

Answer: 8 Ounces More

Answer Link

Otras preguntas

At combs store there is a 25% chance a customer enters the store within one minute of closing time. Describe the complementary event and find its probability
Martine's eloquent speech made everyone applaud and jump to their feet. Which part of speech is the word eloquent
why do you use 6.02*10^23 here?? #21???
Let a, b, c be the lengths of sides of a triangle; a=4.8, b=0.23, and c is a whole number. Find c.
THIS IS WORTH 44 POINTS!!WILL CROWN BRAINLIEST ANSWER! I NEED HELPwrite the word CAT using the subsitution code wiyh letters that are offset by two places, not
Wanting to eat a piece of chocolate cake, but not wanting to grain weight is an example of what type of conflict?
Identify 3 different types of medical coding encoder software available on the market today.
what spanish invaders were brave,resoucre,ruthless and destructive
The people who live on the land and farm it; also called peasants.
BEST ANSWER= 70 POINTS, THANK YOU, AND FIVE STAR RATING. Jenna just opened a checking account at the bank. Within the first month, she deposited three checks fo