alexastone95 alexastone95
  • 24-12-2019
  • Mathematics
contestada

Which of the following shows an equivalent way to represent the cost of cupcakes?
Brownies 3 for $1
Cookies 8 for $2
Cupcakes 13 for $9

Respuesta :

PrincessOfAnswers
PrincessOfAnswers PrincessOfAnswers
  • 24-12-2019
Well, it doesn’t make sense because you also have 2 other units.
Answer Link

Otras preguntas

What are the dimensions of a high school textbook?
The frequency of a sound wave is determined by the ????
How did Muhammad view religious tolerance
Divide .draw a picture . 156 divided by 12
What was Frankie's feelings in chapter 4 of the night of the spadefoot toads?
A coffee mixture contains beans that sell for $0.08 per pound and $0.32 per pound. if 110 pounds of beans create a mixture that sells for $0.27 per pound, to th
The element in an incandescent light bulb that releases light energy is? A- a phosphor, B- mercury vapor, C- a thin tungsten filament, D- a thick tungsten filam
For an has a rope that is 7 meters long he cuts away a piece that is 1.34 meters long how long is remaining piece of rope
All atoms of the same element have the same ____________. a. # of neutronsb. # of protonsc. mass #s d. mass
ambrose bierce uses the flashback for what purpose A. to introduce the culture of the time periodB. too introduce Farquhar's wifeC. to develop Farquhar's charac