kailee550
kailee550 kailee550
  • 22-01-2020
  • Mathematics
contestada

8 Jack bought 4 bagels for $3.00. How many ba
. How many bagels can he buy for $4.50?

Respuesta :

eiori1738
eiori1738 eiori1738
  • 22-12-2020

Answer:

5 3.00 for 4 is 1.50 each so add 3.00 +1.50 is 4.50

Answer Link

Otras preguntas

For the simple harmonic motion equation d=8sin(4pi t), what is the maximum displacement from the equilibrium position? Is the answer 4?
President Abraham Lincoln viewed the secession of the Southern states as a. defiance. b. legal. c. rebellion. d. illegal
What is procrastination? Why do we procrastinate?
How did Emperor Diocletian affect the course of Roman history? He divided the empire into two halves and shared his power with a co-emperor. He was the firs
An effect of Yom Kippur War was a. Increased arms for the Israelis b. A peace agreement between Syria and Israel c. A decrease in the violence of the PLO d. The
The core subject of ______ also includes civics and government studies. A. English B. Mathematics C. History D. Science
The Western Church claimed authority over the Eastern Church because the Pope? a. wanted the Eastern Church to remain Christian. b. wanted the Eastern Church to
Addressing something in a poem is using _____. a. apostrophe b. metonymy c. metaphor d. simile
what percent of 600 is 180
HELP!     Mr johnson needs a shelf to hold a set of textbooks, each [tex] 1\frac{3}{4} [/tex] inches wide. How many books will fit on a 35- inch - long shelf? a