bummmmmmmmmmmmm
bummmmmmmmmmmmm bummmmmmmmmmmmm
  • 23-01-2020
  • Mathematics
contestada

Matt can buy an 8-ounce jar of salsa for $2.79 or a 15-ounce jar of salsa for $5.54. Which jar has the best unit rate?

Respuesta :

stormynicoleeeee
stormynicoleeeee stormynicoleeeee
  • 23-01-2020

Answer:

15 ounce

Step-by-step explanation:

a

Answer Link

Otras preguntas

What is a market that runs most efficiently when one large firm supplies all of the output referred to as? a government monopoly a natural monopoly a franchise
HELP!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
2. US$ 1.7135A How many US dollars are received for 1127? How many UK pounds are received for US$7937 3? ​
5. Does the infinite geometric series S = 25 + 20 + 16 + ... converge or diverge? Explain.​
Find the Z scores for which 5% of the distributions area lies between negative Z & Z
How are the majority of felony charges are handled?
your exceptional sense of duty is surely a feature to be praised...​
Rewrite the sentences beginning with an appropriate present participle or perfect participle
Help fast! Describe at least two ways to find or estimate the year the population of the town will be 40 thousand. (You don't have to actually find the value.)
1.8>4.7+w Does anyone know what this may be ? Thank you very much .