Andersontrent Andersontrent
  • 24-01-2020
  • Mathematics
contestada

If you can buy one can of pineapple chunks for $2 then how many can you buy with $10?

Respuesta :

v5it
v5it v5it
  • 24-01-2020

Answer:

5 cans can be bought with $10

Step-by-step explanation:

Answer Link

Otras preguntas

solve the equation -1/3m -7=5
Why is there so much biodiversity in the grasslands biome?
CAN SOMEONE PLEASE HELP ME WITH THIS !!!!!
How to make yourself visible when telecommuting
(42)3 = A) 45 B) 46 C) 85 D) 165
Help please with this question
The standard form for y = 3/4x -5/2
. What factors affect the solar energy Earth receives?
the point where the x-and y-axis meet
Compare maps of the world in ancient times with current political maps. Use the maps below to answer the following question. Compare the two maps. Which geogra