kaleenasmith112 kaleenasmith112
  • 24-01-2020
  • Mathematics
contestada

Vector bought 15.6 pounds of paintballs. All together, the balls cost $35.99. About how much did the paintballs cost per pound?

Respuesta :

cfarts
cfarts cfarts
  • 24-01-2020

Answer: it would coast about $2.31 per pound

Answer Link
4804414056
4804414056 4804414056
  • 28-10-2020

Answer: Around $2.00

Answer Link

Otras preguntas

A for-profit institution that works with the general public to open and manage savings accounts is known as a(n) _____. A. commercial bank B. investment bank C.
white spongy floating root is present in ?​
Rosalie takes the bus everyday to school. The ride is 8 minutes long. If she goes to school for 176 days, how many minutes does she spend on the school bus?
*Asymptotes* g(x) =2x+1/x-3 Give the domain and x and y intercepts
Which of the following represents a function?
Abraham Lincoln's plan of reconstruction called for
4. Vivian has some sweets. If she shares the sweets among 4 friends, she will have 3 sweets left. If she shares the sweets among 5 friends, she will have 4 swee
3) When Santiago is killed, the person who rings the fire alarm is a) Cristo Bedoya b) Maria Alejandrina c) Placida Linero d) Father Carmen Amador When Santiago
Deductive reasoning assumes the accuracy of one's A.Initial conclusions B.major premises C.Logical syntheses D.stated facts
Ammonia, chlorine and hydrogen chloride cannot be collected by displacement of water. Why?​