janaliaasensacapj
janaliaasensacapj janaliaasensacapj
  • 21-06-2016
  • Mathematics
contestada

The cost of 4 pretzels is $6.72. What is the cost of each pretzel?

$1.34
$1.68
$2.24
$2.72

Respuesta :

shanefortuin1 shanefortuin1
  • 21-06-2016
$6.72 divide by 4 and the answer is $1.68
Answer Link
bob7113
bob7113 bob7113
  • 19-03-2020

Answer:

$1.68

Step-by-step explanation:

Answer Link

Otras preguntas

This act signed into law by president lyndon b. Johnson provided for equal housing opportunities regardless of race
With respect to the five components of social media information systems (SMIS), which of the following statements is true of SM sponsors? Group of answer choice
In a deep-water marine food web that includes large populations of phytoplankton, zooplankton, and many species of carnivorous fish, what would happen if the po
Why is hydrogen ion generation essential for atp production during photosynthesis
Perfective maintenance ____.a.adds enhancements to an operational system and makes the system easier to useb.diagnoses and corrects errors in an operational sys
Find the length of BC.
Some social scientists have argued that all relationships—both impersonal and personal—are based on a semi-economic model called social exchange theory. The bas
Match each example to the correct category.
Wenig Inc. has some material that originally cost $73,500. The material has a scrap value of $45,600 as is, but if reworked at a cost of $6,600, it could be sol
Question 1 with 1 blankTe conviene descansar. Question 2 with 1 blankDeben relajarse. Question 3 with 1 blankEs hora de que usted tome su pastilla. Question 4 w