teacherqoypa9c
teacherqoypa9c teacherqoypa9c
  • 26-01-2020
  • Mathematics
contestada

If a lb of beef cost $4.25, how much would 1 1/4 lb cost?

Respuesta :

PieJee PieJee
  • 26-01-2020

Step-by-step explanation:

$4.25×1 1/4=$4.25/1×5/4=$21.25/4=$5.25

Answer Link
kookachu
kookachu kookachu
  • 26-01-2020

Answer:it would cost 5.25

Step-by-step explanation:

Answer Link

Otras preguntas

Dihybrid crosses In humans, rolling tongue is dominant over non-rolling and curved thumbs are dominant over straight thumbs. do a cross between: heterozygous ro
What was the name of the policy that would allow settlers in the new territories to vote for or against slavery?A. popular sovereigntyB. Westward ExpansionC. Ma
Prove the expression below: " Hard work opens all doors " State five reasons why the above expression is true. (Using examples)​
Can anyone please answer this cq..
Need a little help here
Which type of geometry best describes the following statement? The boundaries of an arc are considered to be at infinity. A. spherical geometry B. Euclidean geo
how do technology helped to support the theory of evolution?
What do both Clovis and Charlemagne have in common? O They both resisted Christianity replacing their traditional religious beliefs. O They both united territor
Can somebody please answer asap for brainlist and correct answer?
a nation can be prosperous only by the coordinating role of legislature , executive and judiciary . analyze this statement .